Warning: mysql_num_rows(): supplied argument is not a valid MySQL result resource in C:\Inetpub\vhosts\mustafaturan.org\httpdocs\ayar.php on line 71
TARİH BOYUNCA BABALARIN ÇOCUKLARINA ÖĞÜTLERİ - Mustafa TURAN

Toplam Ziyaretçi: 957.844
© 2015, Tüm Hakları Mustafa TURAN'a Aittir.
Ekşi Bilişim & Tasarım

TARİH BOYUNCA BABALARIN ÇOCUKLARINA ÖĞÜTLERİ TARİH BOYUNCA BABALARIN ÇOCUKLARINA  ÖĞÜTLERİ

Pek çoğumuzun yetişme çağında  anne ve babasından aldığı öğüt tarzındaki uyarılar,bugün hâlâ  belleklerimizde yer edip,kulaklarımızda çınladığını hissederiz. Belki o çağlarda can sıkıcı dahi bulduğumuz  öğütler, çetrefilli hayatın çeşitli kesitlerinde sönümüze ışık tutup yolumuzu aydınlattığına ve bir Hızır gibi imdadımıza yetiştiğine  şahit olmuşuzdur.
            Bu kitabımızda ;Hz. Adem’den Hz.Muhammed(a.v)’ e, Ertuğrul Gaziden Yavuz Sultan Selim’e, Abraham Lıncoln’den Williame Shakespeare’ye ve Kaşgarlı Mahmut’tan Mevlânâ’ya kadar  50’ye yakın şahsiyetten  bu öğütleri hazırladık. Bu çalışmayı yaparken de Doğu Batı, yerli yabancı ve Müslüman Hıristiyan gibi bir ayırım gözetmedik. Bu sahada yayımlanmış bir çok öğüt kitabı bulunmakta,ancak bu öğütler,genellikle bir şahsın öğütlerini ihtiva etmektedir. Bizim çalışma ve araştırmamız  genel öğütler üzerine başladı ve adeta bir öğütler ansiklopedisi  niteliğini kazandı Elinizdeki bu kitap,“TARİH ssggBOYUNCA BABALARIN ÇOCUKLARINA  ÖĞÜTLERİ “konusunu kapsıyor..
            Bu eserle , anne ve babalara çocuklarına nasıl öğüt vermeleri hususunda zengin bir birikim kazanmaları ssamaçlanmıştır. Çocuklar okuduğunda ise, her bir öğüdü adeta anne ve Babalarından alıyorlarmışçasına davranış gelişimi hedeflenmiştir.  
            Böylelikle, ahlâkî ve insanî değerler dejenerasyonuna karşı  bir baraj oluşturma gayesi güdülmüştür.            
TİMAŞ yayınlarından çıkan bu kitap kısa sürede 4. baskıyı yapmıştır.

Mustafa Turan

Bu Sayfayı Paylaşın

Tüm Kitaplar